PEYZAJ ÜRÜNLERİ & ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ

PEYZAJ ÜRÜNLERİ & ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ

PEYZAJ ÜRÜNLERİ & ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ

Bir çok önemli yapıda yapının kendisi kadar peyzaj düzenlemesi önemlidir. Bundan dolayı bir çok yapı tasarımcısı özellikle bu alanda çalışmalar yapmaktadır. Bu alanlarda kullanımı yapılan ürünleri incelemektedir. Bu ürünler genelde doğal taşlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapı tasarımcısı ne türden bir malzeme kullanırsa o malzeme yapıya ömür biçmektedir. Malzemenin kalitesi yapıya kalite kattığı gibi ömrü ise yapının ömrünü belirlemektedir. bu kapsamda yapı tasarımcıları sağlam aynı zamanda estetik değerleri olan ürünleri tercih etmektedir. Bu tercihlerinin büyük bir bölümünü andezit ürünleri tarafından kullandıkları görünmektedir. Bu tercihlerin nedeni genelde ürünün doğal yapısının yanında estetik değerlere sahip olmasıdır. Kullanım alanları oldukça farklı olan ürün için metraj ve ebat farklılıkları sorun olmamaktadır. Fabrikalarımızda üretimini yaptığımız bir çok andezit taşı için istenen ebat ve metrajda üretim yapmaktayız. Bu özelliğimiz müşterilerimizin daha rahat karar vermelerini sağlarken ürünlerin kullanım alanına göre şekil almasını sağlamaktadır. Diğer taraftan fabrika olarak önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteli işçilik olduğunu belirtmek isteriz. Fabrikamız bünyesinde çalışmakta olan mimar, mühendis ve taş ustası ekibimiz istenen alanlarda istenen ürünleri uygulayarak anahtar teslimi işler yapmaktadır. Öncelikle kullanımı yapılan ürünlerin hangi alanlarda kullanıldığı ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklayalım.

Peyzaj Ürünü Olarak Andezit

Bir çok yapıda dış mekanlarda dayanımı yüksek malzemeler tercih edilmektedir. Bu malzemelerden istenen dış ortam şartlarına uyum göstermesi ve hava koşullarında kullanıcıya yardımcı olmasıdır. Bundan dolayı bir çok yapıda özellikleri düşünülünce ve fiyat avantajı dolayısıyla andezit taşı kullanımı yapılmaktadır. Bunun nedeni ürünün özelliklerinde saklıdır. Ürünün ham maddesini anlamak ürünü kolayca analiz etmemizi sağlamaktadır. Bu kapsamda ürünün ham maddesi olan andezit bir tür volkanik kayaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün yer yüzü hareketlerine bağlı olarak yer altından lavların çıkması sonucunda oluşmuştur. Bu ham madde dağlarda bloklar halinde bulunmaktadır. İşte bu blokların çıkarılması ve mamul hale getirilmesiyle ürünler ortaya çıkmaktadır. Bu ürünlerin kullanım alanları ve ebatları tercihlere göre değişmektedir. Öncelikle ürünün kullanılmasındaki nedenleri inceleyelim. Dış mekanlarda bir çok kişi özellikle kış aylarında ve yaz ayların su, yağmur ve kar gibi olaylarda kaymaz bir yapıya sahip ürünler olmasını istemektedir. Bu ürünlerin başında doğal taşlar gelmektedir. Ancak kimi doğal taş sağlam olurken kayması olur kimisi ise kaymaz ancak kış aylarında deforme olmaktadır. Bu ürünler dışında andezit taşı kesinlikle kaymaz ve hiçbir şekilde deforme olmaz. Bundan dolayı tercih edilmektedir. Diğer bir özellik ise ürünün kimyasal maddelerden etkilenmemesidir. Kış aylarında özellikle buz çözmek için kullanılan kimyasallar ürünlere zarar vermemesi gerekmektedir. Bundan dolayı etkilenmeyen ürün kullanımı yapılmaktadır. Diğer bir durum ise dış ortamlarda kullanımı yapılan ürünler kirlenmeye maruz kalmaktadır. Bu kirlenme sonrası temizliği ve kiri göstermeyen yapıya sahip olması beklenmektedir. Bu özelliği yegane sağlayan ürün ise andezit taşı ürünleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda daha ayrıntılı bilgi ve ürün özellikleri için blog yazılarımızı okumayı veya analiz raporlarımıza bakmayı unutmayınız.

Peyzaj ürünü olarak kullanımı yapılacak ürünlerin arasından farklılık yaratarak çıkan ürün dış mekanlarda kullanımı çok yaygın olarak yapılmaktadır. Bu kullanım alanları döşemeler, bordürler, denizlik ve basamak taşı gibi alanlar olurken kimi zaman süsleme ve dekoratif amaçlar ile kullanımı yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan ürünlerde genelde yer döşemesi için kullanılan ürünlerin başında 3*30*serbest boy ve 4*30*serbest boy/standart boy andezit taşı gelmektedir. Bu ürün kullanım alanı olarak genelde döşeme alanlarıdır. Bir çok yapıda giriş bölümü ve yapı çevresini süslemektedir. Diğer taraftan ürüne istenilen işlemeler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu işlemler için ek ücretler talep edilmektedir. Diğer bir kullanımı alanı ise bordür taşlarıdır. Bu malzemeler yeşil alanları ayırmaya yararken sert zeminlerde kademeler oluşturarak kot farkını ortadan kaldırmaktadır. Pahlı ve profilli olarak kullanımı yapılmaktadır. Ürünün en çok tercih edilen ebatları ise 10*15*50 ve 10*20*50 gibi ebatlarıdır. Bu ebatların dışında farklı ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Ancak ürünlerin serbest boy olanları daha çok tercih edilmektedir. Yapılarda en önemli alanların başında giriş bölümündeki merdivenlerin gösterişi gelmektedir. Bu kapsamda bir çok yapıda bu alana özel ilgi gösterilmektedir. Bundan dolayı bu alanlarda andezit kullanımı oldukça sık yapılmaktadır. Bu ürünler genelde profilli olarak kullanımı yapılmakla beraber kumlama gibi işlemler yapılması istenildiği sıklıkla görülmektedir. Bir çok ürün çeşidi bulunan malzemenin farklı ürünleri için fabrikamızı arayarak numune ve görsel yardımı isteyebilirsiniz. Kullanım olarak çok özel alanlarda kullanımı yapılan diğer ürün ise işleme taşlarıdır. Bu işlemde andezit taşı üzerine istenilen dekoratif semboller işlenerek ürün oluşturulur. Bu işlem genelde tüm işlerden daha uzun ve emek isteyen bir işlemdir. Bu şekilde sıralayabileceğimiz ürünlerin yaklaşık bin çeşidi ve ebadının üretimini yapmakta olduğumuzu belirtmek isteriz.

Peyzaj Alanında Neden Andezit?

Peyzaj alanı iç ve dış mekanlar olarak farklılaşmaktadır. Ancak genel olarak dış mekanlarda ağırlık kazanan tasarım alanı özelleşmiş alanlar olarak bilinmektedir. Bu alanlarda bir çok tasarım halesi yapılarak yapının en değerli alanları olarak göz önüne çıkması istenmektedir. Bundan dolayı bu alanlarda oldukça estetik ve sağlam ürünler kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünlerin başında andezit taşı gelmektedir. Bu ürün genelde dış mekanlarda estetik yapısı sayesinde kendine yer bulmaktadır. Diğer bölümde anlattığımız avantajlı yapıları ise diğer ürünlere fark atmasını sağlamaktadır. Ürünün bir çok kullanım vardır. Özellikle zamanla deforme olmaması ve tarihi bir özellik kazanması yapı tasarımcıları tarafından en çok beğenilen özelliğidir. Bir çok önemli konutta yapılan süslemeler ve dekoratif işlemeler zaman geçtikçe kaybolmamıştır. Aksine daha belirgin bir hal alıp tarihi bir anlam kazanmıştır. Bu kapsamda kullanımı yapılana andezit taşı yapılara değer kattığı gibi zamanla yapılara tarihi özellik katmaktadır. Bir çok Avrupa ve Asya ülkesine ihracatı yapılan ürün maliyet olarak diğer tüm ürünlerden daha avantajlıdır. Bu özellikleri ürünün tercih edilmesinde büyük bir faktördür. Ürün hakkında kapsamlı bilgi ve numune ihtiyaçlarınızda fabrikamızı ziyaret edebilir veya hemen bizleri arayabilirsiniz.

WhatsApp chat